amigurumi4-2

AMİGURİMİ İP NASIL OLUR ?

Posted on:

Amigurimi iplerle yapıcağımız oyuncaklarla çocuklarımız oynayacağı için onların sağlıklarına zarar vermeyecek uzun süre kullanabilecekleri ipleri tercih etmelisiniz. Tüylemeyen ipler her zaman tercih edilmesi gerekir. İpleri ne kadar kalın seçerseniz örmek istediğiniz oyuncağın boyutu yaklaşık 1,5 kat artıcaktır.

Oyuncak modelleri sevimli hayvanlar, bebekler tasarlarız. Amigurumiler ilk önce japonya da ortaya çıkmıltır ve sosyal medyanın gücüyle tüm dünyayı etkisi altına almıştır. %100 Pamuklu ve merserize pamuklu ipler seçilmelidir küçük oyuncak yapılmasında sıkı görünürler ve örmesi kolaydır. Kolay şekil alırlar. %50 pamuklu olması hafiflik sağlar. Pamuklu ip ağırdır. Yaptığınız bir oyuncağı zedelemeden i bozmadan i dokusuna zarar vermeden yıkayabilirsiniz.

Penye ve kumaş iplikler uzun şeritler halinde kesilmiş ve daha sonra kıvrılmaları için gerilerek döndürülmüş tşörtlerden, penyelerden yapılmıştır. Penye ipleri daha çok örgü puf modelleri , penye ip sepet modelleri , penye paspas modelleri yapımında kullanırız.

Share:

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X